Międzynarodowe Centrum "Domus Galilaeae”, znajduje się przy samym szczycie góry zwanej Górą Błogosławieństw, stromo wznoszącej się  prawie 300 metrów nad Kafarnaum i Tabgą, w miejscu cudownego rozmnożenia chleba.

Domus Galilaeae, znajduje się około kilometra od ruin w Korazim, na tak zwanym płaskowyżu Chorazim.

Miejscowa tradycja nazywa to miejsce "miejscem drzew błogosławieństwa”, przy starożytnym szlaku łączącym Damaszek z Galileą, przechodzącym przez Korazim, Kafarnaum, i wzdłuż jeziora Galilejskiego: la Via Maris, to jedna z najważniejszych dróg komunikacyjnych starożytnego wschodu, zbudowana przez Rzymian.

monte beatitudiniAncient Levant routesVia Maris, jest współczesną nazwą starożytnej drogi handlowej, z czasów epoki brązu, która łączyła Egipt z północnymi mocarstwami Syrii, Anatolii i Mezopotamii, obecnie: Iran, Irak, Izrael, Turcja i Syria. W języku łacińskim, via maris oznacza „droga morska”. Ta historyczna droga przebiegała wzdłuż wybrzeża śródziemnego w Izraelu. Była to najważniejsza droga z Egiptu do Syrii (żyzny półksiężyc), wiodąca przez przybrzeżną równinę, następnie przez Dolinę Jezreel i Dolinę Jordanu. Był to ważny szlak komercyjny łączący Egipt ze Wschodem, z Anatolią i Mezopotamią, połączony z innymi szlakami pozwalał podróżować z Afryki do Europy oraz z Azji do Afryki.

Miejsce Kazania na Górze i powołania 12 apostołów

Miejsce spotkania zmartwychwstałego Jezusa z apostołami i 500 uczniami