Niektóre szczegóły planu

Domus ABC ModelGłównym projektantem jest Kiko Argüello –znany hiszpański artysta- inicjator Drogi Neokatechumenalnej, wraz z Carmen Hernandez. Był on wspomagany przez grupę międzynarodowych architektów, (Mattia del Prete, Antonio Avalos, Alberto Durante i Guillermo Soler). Obiekt jest projektem o bardzo nowoczesnych liniach i wtapiającym się w otaczający go krajobraz. Budowa rozpoczęła się w styczniu 1999 roku, pod nadzorem izraelskiego architekta, Dana Mochlyego z Hajfy, i współpracującego z nim, architekta argrntyńskiego, P.Daniela Cavelina.Odpowiedzialnymi za część techniczną i organizacją prac byli, austriacki inżynier P. Ewald Randl, profesor inżynierii w Grazie, oraz kolumbijski architekt, Jose Vincente Sandino.
Vista alto


AuditoriumAudytorium

W części z tarasem, położonym najwyżej w stosunku do jeziora, znajduje się centrum konferencyjne, przystosowane do jednoczesnego tłumaczenia na wiele języków. Audytorium zdolne jest pomieścić 300 osób. Jest ono używane do międzynarodowych spotkań teologicznych, wykładów biblijnych, spotkań Conferencji Episkopatu, spotkań nieprzerwanej formacji duszpasterzy i seminarzystów w końcowej fazie przygotowań do święceń kapłańskich.

 


library smallBiblioteka

W tej samej części znajduje się także biblioteka, wykończona w stylu nowoczesnym, ułatwiająca naukę i pogłębianie Pisma Świętego, ze szczególnym naciskiem na Kazanie na Górze.